AŞIDAN SONRA MASKE KULLANIMI

                  Aşıdan Sonra Maske Kullanımı

2019 yılında başlayan Covid-19 salgını, 2021 yılının ortalarına kadar etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu virüsten korunmak için maske kullanılması ve sosyal mesafenin korunması oldukça önemlidir. 2020 yılında koronavirüs aşısı kullanılmaya başlandı ve 2021 yılında ülkemizde ve dünyadaki kişilerin aşı olması için aşı üretimi oldukça arttı.  Klinik çalışmalar koronavirüs aşısı olup hastalığı semptomsuz geçirenler, hastalığın yayılmasına ilişkin testlerin yetersizliği ve bulaşma oranına etkileri henüz bilinmemektedir. Peki, aşıdan sonra maske kullanımı nasıl olmalıdır, aşı sonrası maske takmaya devam edecek miyiz? Dünya Sağlık Örgütü aşı sonrası maske kullanımı hakkında açıklamaları ile bu sorulara yanıtlar bulalım.

Koronavirüs Aşısı Sonrası Maske Takmaya Devam Edecek Miyiz?

Covid-19 aşısı olduktan sonra birçok kişi maskesiz normal yaşama döneceğini düşünmektedir. Koronavirüs aşısı sonrası, virüs çevreye virüs yaymaya devam edebilir, sizde semptom olmadığı için çok hızlı bir biçimde hastalığı diğer insanlara yayabilirsiniz. Covid-19 virüsü, burun mukozasına ulaşır, daha sonrasında vücuda yayılır. Koronavirüs aşısı; ağız, mide ve akciğer mukozasında hızla antikor üretip virüs tekrar vücuda girdiğinde onlara karşı savunma yapmaktadır. Korona aşısı yapıldıktan sonra oluşan antikorların, burun mukozasına yeterli miktarda ulaşamaması ile burun mukozasındaki koronavirüsün hapşırma ve nefes yoluyla çevredeki insanlara yayılmasına neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı koronavirüs aşısı sonrası maske takmaya devam edeceğiz.

Dünya Sağlık Örgütü Aşı Sonrası Maske Kullanımı Hakkında Açıklamalar

Covid-19 virüsü kısa zamanda tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu virüsten korunmak için maske ve sosyal mesafe önemleri alındı. Ülkelerin bu virüs için çıkardıkları Covid-19 aşıları ile tüm dünyada bu virüsün önüne geçilmeye çalışılıyor. Normal yaşantılarımıza dönmek için aşı olmak yeterli midir, bu konu hakkında Dünya Sağlık Örgütü aşı sonrası maske kullanımı hakkında açıklamalar nelerdir? Dünya Sağlık Örgütü sözcüsü Margaret Harris açıklamalarında, mevcut aşılar, virüs bulaşması halinde ciddi hastalıkları ve ölümü önlemede çok iyi olduğunu belirtirken iki doz aşı yaptıranların da maske takmaya devam etmesi gerektiğini belirtti. Covid-19 virüsünün yayılmasını engellemek için maske ve diğer önemlerin alınması gerektiğini yaptığı açıklamalarda belirtti.

Hipokrat Mask Cerrahi Maskeleri Aşı Sonrası Faydaları Nelerdir?

Covid-19 virüsünden korunmak için kullanılan maskelerin tam anlamıyla koruma sağlaması gerekir. Doğru teknoloji ve katmanlarla üretilen maskeler, savunmanızı arttıracaktır. Peki, Hipokrat Mask cerrahi maskeleri aşı sonrası faydaları nelerdir, neden kullanmalıyız?  Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre maske kullanmaya devam etmemiz sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Bu bağlamda kullandığımız maskelerin kalitesi devreye giriyor. 4 katlı koruyucu maskeler, uzmanlar tarafından önerilmekte ve maksimum korumayı sağlamaktadır. Laboratuvar testlerinden başarıyla geçmiş, gümüş iyon teknolojisi kullanılarak üretilen Hipokrat maskeler antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri ile koronavirüse karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. İlginizi çekebilir: DÖRT KATLI MASKE VE VİRÜS KORUMASI Hipokrat Mask, normal hayata dönebilmemiz, koronavirüs önlemlerini en etkili biçimde alabilmemiz için gümüş iyon teknolojisi ile sertifikalı bir şekilde maskelerini üretmektedir. Aşı sonrasında çevrenizin ve kendi sağlığınız için maske çeşitlerimizi sitemizden inceleyip Hipokrat Mask’ı tercih edebilirsiniz.