Gümüş Maske Teknolojisi Nedir?

Gümüş Maske Teknolojisi Nedir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı korunmada en etkili yol maske kullanmakla başlıyor. Gümüş maske teknolojisi kullanılarak üretilen maskeler, diğer maskelere oranla daha yüksek koruma sağlar. Peki gümüş maske teknolojisi nedir? Gümüş, element aileleri içinde antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliği en yüksek elementlerden birisidir. Gümüşün bu özelliği laboratuvar ortamında yapılan çalışmalarla da etkililiğini kanıtlamıştır. Gümüş maske teknolojisi, gümüş bazlı iyon parçacıklarının boyutlarının klinik ortamlarda milyonda bir oranında küçültülmesiyle elde edilir. Bu işlem sonrasında gümüşün bu özelliği maskede kullanılacak ip ile bütünleşik hale gelir. Klinik ortamda yapılan bu işlem, gümüşün antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliğini arttırır. Bu nedenle gümüşün maskelerde kullanılması oldukça önemli bir adımdır. Gümüş iyonlarının antibakteriyel özelliği bakteri ve mantar oluşumunun ve çoğalmalarının büyük ölçüde önüne geçer. Gümüş maske teknolojisi kullanılarak üretilen maskeler, koronavirüs ve diğer tüm zararlı bakteri ve mikroplardan korunmak için kullanılabilecek yüksek koruyuculuk özelliği olan maskelerdir.

İlginizi Çekebilir; Antimikrobiyal & Antiviral Kumaşların Özellikleri      dortkatlimaske

Pandemide Gümüş İyonlu Maskenin Önemi

Ülkemizde ve dünyada hızla artan koronavirüsle birlikte hayatımıza giren maskeler artık günlük hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Birçok farklı çeşitte üretilen her maskenin, salgına karşı korumada aynı ölçüde etkili olduğunu söyleyemeyiz. Gümüşün doğal antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliği dikkate alınarak üretilen gümüş iyonlu maskelerin, koronavirüse karşı yüksek koruma sağladığı araştırma sonuçlarıyla da ortaya konmuştur. Gümüş iyonlu maskeler, virüs bulaşma riskini %99’a varan oranda filtreleme özelliğine sahiptir. Doğal gümüş elementi kullanılarak inovatif teknoloji ile üretilen bu maskeler, yalnızca koronavirüse karşı değil, solunum yolu ile bulaşan ve ciddi enfeksiyonlara neden olan diğer virüslere karşı da etkili bir koruma sağlar. Maskenin cildimizle tüm gün temasta olacağı düşünülerek tasarlanan bu maskeler, virüs ve bakterilerin oluşumunu ve çoğalmasını da önleyerek oluşabilecek cilt problemlerine karşı korur. Doğal gümüş elementiyle üretilen bu maskeleri aynı zamanda çocuklarınızı korumak için de güvenle kullanabilirsiniz. dortkatlimaske2

Piyasada onaysız üretilen birçok maske çeşidine karşı, gümüş iyon teknolojisi kullanarak ürettiğimiz sertifikalı ve onaylı maskelerimizi güvenle kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Hipokrat Maske İstanbul Avrupa Yakası Eczane Satış Noktası