Hipokrat Maske Teknolojisi

Hipokrat Maske Teknolojisi CHANGERSLA NANO PARTİKÜL TEKNOLOJİLERİNİN Ertürk Tezcan liderliğinde Gümüş İon &Biopolimer kitin Np teknolojisi 2014-2018 yıllarında İtü- Namıkkemal Üniversitesi ile uluslar arası partner Boston Üni & Berkley Üni Laboratuar ortaklığı ile 4 yıllık arge süresince geliştirilen AntiViral, Anti mikrobik kumaş teknolojisinin Pandemi döneminde Büyük bir değer Önerisine dönüşmesi ile Uluslararası bir Ortaklık yapısı içinde Elit Makina ve Asia Medical şirketlerinin ,bu süreç içerisinde Yatırım ve Arge süreçlerine dahil olması ile Dünyanın İlk Virüs Yok edici Maske teknolojisini geliştirilmesini sağlamıştır.

Geliştirilen Maske teknolojisi Elit Makinanın Üretim ve Lojistik alanında ortaklığı ile Asia Medical Çatısı altında pazara sunulan ürün, Changersla Nano Partikül Teknolojilerinin geliştirdiği GÜMÜŞ İON & BİO POLİMER NANO PARTİKÜL birleşerek yeni nesil virüslere karşı etkili bir teknoloji geliştirilmiştir.

Geliştirilen Yeni Teknoloji Tek kullanımlık 3 katlı Cerrahi Maskeler Yeni Nesil Korona Virüsü ile yapılan Savaşta pandemiyi durdurmak yerine daha hızlı yayılmasına sebeb vermektedir.

YENİ NESİL (YENİ TEKNOLOJİ ) KORONA VİRÜS İLE ESKİ TEKNOLOJİ STANDART MASKELER İLE SAVAŞTA YENİLİRİZ .

Gümüş İonlar Tarihin ilk çağlarından itibaren Krallar,Firavunlar ve İleri medeniyetler tarafından Antibiyotiklerin olmadığı zamanlarda virüsler ve mikroplarla savaşmada en etkili şifa kaynağı olarak kullanılmıştır. EBOLA virüsünün araştırmalarında FDA (Amerika Sağlık ve Gıda Dairesi) ve Dünya Sağlık Örgütü Afrika da ki bazı kabilelerde EBOLA virüsünün olmadığını fark ettiklerinde yaptıkları araştırmalarda bu kabilelerin suyunda Yüksek oranda Gümüş olduğu fark edilmiştir. Ebola tedavisinde Gümüş ion Teknolojisi ile geliştirilen ilaçlar kullanılmıştır. Dünya Üzerinde ki laboratuarlarda korona virüsünü 15-20 dakikada öldürdüğü kanıtlanan gümüşün ,daha hızlı sonuç vermesini sağlamak için Yapılan çalışmalarda

Gümüşün Anti Viral etkisini yükseltmek ve 20 dakikalık süreyi 3-6 dakika düşürmek için dünyanın en güçlü Organik Anti viral Polimeri olan BİOPOLİMER KİTİN ile kovelent bağ kurularak tek bir nano partikül seviyesine getirilen Ag+BioPolimerkitin (Ag+C56+H103+Ng+O39) Gumusun Virüsler üzerindeki etkisini 15 kat ,kitin gücünü de 3 kat yükselten bir proses haline gelmiştir.

30 Farklı Korona Hastasına Kullandırılan Gümüş ion&Biopolimer kitin Üretilen maskeler kullandırılmıştır. (1 SAAT BOYUNCA NEFES ALDIRILMIŞ,ÖKSÜRTÜLEREK MASKEYE VİRÜSÜN GEÇMESİ SAĞLANMIŞTIR) Gümüş ion&Biopolimer kitin ile kaplı maskeler PCR testi yapıldığında KORONA VİRÜSÜNE RASTLANILMAMIŞTIR. Beş adet Eski teknoloji 3 katlı cerrahi maskelerde yapılan PCR  testlerde ise Virüsün MASKENİN HER YERİNDE TESPİT EDİLMİŞ VE ÇOK HIZLI ÇOĞALDIĞI VE YAYILDIĞI GÖZLENMİŞTİR.

Doktorlarımızın Pandemi süresince gerçekleştirmeye devam ettiği insan üstü fedakarlıktan etkilenerek HİPOKRAT yemininden ilham alarak maskemizin ismini HİPOKRAT MASK olarak tescil ettirdik .

Hipokrat Maske Teknolojisi Korona İle Savaş için Özel olarak üretilmiş Sekiz Katmanlı BioFlement teknolojisi ile üretilmiştir.

Bioflement Katmanlar Gümüş İon (gümüşiyon) Nano Partikül Teknolojisinin 0.1 mikronda SPUNBOND kumaşa Üretim aşamasında eklenmesi ile elde edilen Virüs Yok edici birinci katmandır. Bu katman HİPOKRAT Maskenin ön kısmında ve arka kısmında (ağız bölümünde ) bulunmaktadır.

İkinci Bioflement Katman ise BİOPOLİMER KİTİN NANO PARTİKÜL TEKNOLOJİSİ ile üretilen 0.1 mikron +Pozitif İon Yüklü kitin katmanıdır. Bu katman HİPOKRAT Maskenin Maskenin ön kısmında ve arka kısmında (ağız bölümünde ) bulunmaktadır.

Hipokrat Maske 2 kat spunbond katman ve 2 kat meltblown (FİLTRİZASYON KATMANI ) ile 4 KATMANLI BİOPOLİMER KATMAN VİRÜSLERİ YOK EDER İKEN 2 KAT MELTBLOWN KATMAN %99.9 FİLTRİZASYONU SAĞLAMAKTADIR.

Geliştirilen Nano Partikül Teknolojisi Elektrosteyling teknolojisi ile Tek kullanımlık maske kullanılan kumaşlara eklenerek Antiviral özellik kazandırılmaktadır.

Bir yanıt yazın