Gümüş İyonlu Maske Güvenilir mi???

Pandemi hızlı bir şekilde hayatlarımızı değiştirdi… Bununla beraber çağın hastalığı bizlere bir çok farklı yeni alışkanlık da kazandırdı. Sürekli şekilde maske kullanmak ortaya çıkan bu değişliklerin en baskın olanı olarak karşımızdadır. Uzmanların maske kullanımını arttırma tavsiyeleri ve üzerine bunun zorunlu hale gelmesiyle en güvenilir maskeyi tedarik etme ihtiyacı doğmuştur. Piyasadaki cerrahi maskelerden farklı olarak gümüş iyonlu maske konforu ve uzun süre kullanım sunmasıyla güvenilir maskeler arasında ön plana çıkmaktadır. Bu içeriğimizde gümüş iyonlu maskenin ne olduğu, ne işe yaradığı, korunma oranı ve kullanım alanı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

gumusiyonmaske2

Gümüş İyonlu Maske Nedir, Ne İşe Yarar?

Öncelikle gümüş iyonları insanlık için hem koruyucu hem de ilaç olarak kullanılmış bir antibiyotik türevidir. Parazitleri ve mikropları yok etmesiyle de önemli bir yer edinir. Aynı zamanda özellikle deri hastalıkları olmak üzere pek çok hastalık üzerinde etkin rol oynayabildiği görülmüştür. Bunların ardından son yıllarda artan maske kullanımında gümüş iyonlu maskeler sağladığı koruma çerçevesinde adından oldukça söz ettirmiştir. Bu ürün maskenin kumaşına gümüş iyonu dokunmasıyla elde edilir.

Antibakteriyel özelliğe sahip olan gümüş iyonlu maske, virüslerden koruduğu gibi gün boyu kapalı kalan cildin, sorun oluşumunu da engellemektedir. Ayrıca terlemeyi engelleyen termodinamik yapısı ile nefes almanızı kolaylaştırır. Yıkanma özelliğine de sahip olan bu maskeler uzun süreli kullanım sunarak aynı zamanda bütçe dostudur.

İnovatif teknolojilerle üretilen gümüş iyonlu maskelerin gerekli sertifikalara sahip olmasıyla güvenliğinden süphe etmeniz gerekmez. Saf gümüş elementinden elde edilen solisyon buradaki kaliteyi belirleyen unsurdur.

gumusiyonmaske4

İncelemek İsterseniz: Gümüş İyonlu Yıkanabilir Maske

Gümüş İyonlu Maskenin Diğer Maskelere Göre Koruma Oranı Nasıldır?

Gümüş iyonlu maskeler nano teknolojinin bir ürünüdür. Gümüş iyonizerler kumaşa en iyi şekilde emdirilmesi işlemi ile bu maskeler elde edilir. Bununla birlikte piyasadaki nano teknolojili düz maskeler ile karıştırılmamalıdır. Pandemide en yüksek seviyeye gelen maske talebi giderek daha farklı ürünlerin ortaya çıkmasını desteklemiştir. Cerrahi ya da N95 model gibi maskeler piyasada çokca yer almaktadır. Son dönemde ise yapılan arge çalışmaları bizleri gümüş iyon teknolojisine sahip maskeleri kullanmaya itmektedir. İçerdiği iyon partikülleri ile hem antimikrobik hem de antibakteriyel etki göstermesi onu diğer maskelerden daha ön plana çıkarmaktadır. Katmanları ile birlikte genelde sahip olunan 0,1 Micron bariyer, tam koruma sağlamasını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda gün içinde deterjansız şekilde yıkayarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Her yaştan birey bu sertifikalı maskeleri kullanarak diğer maskelere göre korunma düzeyini artırabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Dezenfektan Kullanımının Sağlığa Faydaları  

gumusiyonmaske3

Gümüş İyonlu Maskenin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Maskeler yaşadığımız bu dönemde bizler için olmazsa olmaz bir ürün haline gelmiştir. Günün her anında, alışveriş, ofis, toplu taşıma gibi her yerde kullanma zorunluluğumuz ortadadır. Uzmanlar her gün kullanma süresi göz önüne alarak, maskenizi birkaç kere değiştirmenizi öneriyor. Bunun nedeni mikropların ve ya virüsün maskenize tutunma ihtimalinin olması ve sizin kullanmaya devam ederek risk altında olmanızdır.

Gümüş iyonlu maskenizi günlük hayatta her alanda rahatlıkla kullanmanız mümkündür. Diğer maskelerle karşılaştırılınca bu maskeler, koruma sağlayan gümüş iyonlu yapısı ile tutunabilecek mikropları yok etmektedir. Ayrıca cilt üzerinde sağladığı faydalar ve mantar oluşumunu engelleyen yapısı ile gün boyu konforlu şekilde kullanmaya oldukça uygundur.

Gümüş iyonlu maskelerin özellikleri, üzerinde yazan yıkama sayısına ulaşana kadar sürer. Diğer maskelerdeki gibi kullan at değil yıkayıp temiz şekilde kullanmaya devam etme olanağı sağlar. Kısacası avantajları ile birlikte yaşamın her alanında gümüş iyonlu maskeleri kullanıp korunabilirsiniz.

We sitemiz üzerinden alış- veriş yapmak için; https://hipokratmask.com/magaza

Bir yanıt yazın